W Grupie Roto najważniejsi są nasi Klienci oraz technologia. Chcemy czynić budynki bardziej wygodnymi i piękniejszymi. Ludzie, którzy z nami pracują sprawiają, że wszystko jest możliwe. Od zawsze jesteśmy blisko Klienta i dzięki temu Grupa Roto stale się rozwija. Od czasu założenia firmy w roku 1935, obecnie jesteśmy przedsiębiorstwem, które generuje obroty na poziomie prawie 700 milionów Euro rocznie. Zatrudniamy około 4.500 pracowników. Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym.
Dzięki technologii okuć, które poruszają okna i drzwi oraz okien dachowych i schodów, które gwarantują komfort i bezpieczeństwo, inspirujemy ludzi na całym świecie.

Aby wspierać sukces naszego zespołu poszukujemy w Warszawa i Sosnowiec (Poland)

starsza/y księgowa/y

Twoje zadania

  • odpowiedzialność za całokształt spraw księgowych i podatkowych firmy
  • prowadzenie ksiąg rachunkowych w zakresie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • dekretacja i księgowanie faktur zakupu, sprzedaży, dokumentów kosztowych, wyciągów bankowych raportów kasowych oraz innych dokumentów księgowych
  • bieżąca weryfikacja rozrachunków handlowych i pozostałych
  • bieżąca analiza i uzgadnianie kont księgowych
  • zamykanie miesiąca/roku
  • monitorowanie bieżących zmian w przepisach podatkowych
  • współpraca z organami skarbowymi, bankami oraz audytorami
  • terminowe rozliczanie i sporządzanie deklaracji VAT, CIT, PCC, PIT-8AR
  • sporządzanie sprawozdań finansowych według polskich i międzynarodowych standardów
  • przygotowywanie sprawozdań do celów statystycznych GUS/NBP
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych
  • kontrola należności
  • rozliczanie kosztów produkcji
  • przygotowywanie raportów i bieżących analiz księgowo-finansowych na potrzeby zarządu spółki
  • codzienna komunikacja i współpraca z innymi działami firmy
  • inne zadania administracyjne i księgowe

Twój profil

  • doświadczenie zawodowe: co najmniej 5 lat w obszarze rachunkowości jako samodzielna/y księgowa/y - warunek konieczny
  • wykształcenie: wyższe kierunkowe (ekonomia, finanse)
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności MS Excel) - znajomość SAP FI będzie dodatkowym atutem
  • umiejętność samodzielnego prowadzenia ksiąg rachunkowych
  • doświadczenie w przygotowywaniu rozliczeń podatkowych w oparciu o aktualne przepisy (VAT, CIT, podatek u źródła)
  • samodzielność, umiejętność pracy w zespole, zdolności analityczne, dobra organizacja pracy oraz zaangażowanie
  • biegła znajomość procedur i przepisów związanych z rachunkowością
  • znajomość języka angielskiego lub niemieckiego będzie dodatkowym atutem

Oferujemy

  • pracę w prężnie działającym, zgranym zespole
  • możliwość rozwoju w organizacji działającej na rynku międzynarodowym
  • zatrudnienie na wiele lat – z naszymi pracownikami wiążemy się na długo, a co 10 lat wypłacamy nagrody jubileuszowe
  • naukę języków obcych (z lektorem oraz na platformie eTutor)
  • program poleceń pracowniczych
  • dodatkowy płatny dzień wolny dla wszystkich pracowników
  • prywatną opiekę medyczną i ubezpieczenie na życie – w całości finansowane przez Pracodawcę
  • szeroki pakiet świadczeń socjalnych
  • parking dla pracowników

Chcesz żyć zasadami Roto razem z nami?

Przekonaj nas przez Twoją aplikację, że jesteś odpowiednią osobą dla nas. Czekamy na Twoje atuty, które Ciebie odróżniają od innych tak jak i my odróżniamy się naszymi zasadami Roto. Tą oraz inne oferty pracy znajdziesz na naszym portalu pracy:
www.jobs.roto-frank.com

Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z.o.o.

Human Resources
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa (Poland)
Polska
www.roto-frank.com

ewa.nalewczynska@roto-frank.com