W Grupie Roto najważniejsi są nasi Klienci oraz technologia. Chcemy czynić budynki bardziej wygodnymi i piękniejszymi. Ludzie, którzy z nami pracują sprawiają, że wszystko jest możliwe. Od zawsze jesteśmy blisko Klienta i dzięki temu Grupa Roto stale się rozwija. Od czasu założenia firmy w roku 1935, obecnie jesteśmy przedsiębiorstwem, które generuje obroty na poziomie prawie 700 milionów Euro rocznie. Zatrudniamy około 4.500 pracowników. Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym.
Dzięki technologii okuć, które poruszają okna i drzwi oraz okien dachowych i schodów, które gwarantują komfort i bezpieczeństwo, inspirujemy ludzi na całym świecie.

Aby wspierać sukces naszego zespołu poszukujemy

Specjalista ds. Wdrażania Systemu MES

miejsce pracy: Lubartów/praca hybrydowa

Opis stanowiska: Poszukujemy osoby o umiejętnościach technicznych oraz silnym zrozumieniu procesów produkcyjnych i logistycznych.
Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za doradztwo, wsparcie w wewnętrznym wdrażaniu systemu MES oraz konfigurację modułów i utrzymanie systemu. Jeśli posiadasz doświadczenie w zarządzaniu projektami IT, jesteś zorientowany na cel i chcesz rozwijać się w dynamicznym środowisku,
zapraszamy do aplikowania!

Twoje zadania

  • wsparcie wraz z międzynarodowym zespołem we wdrożeniu systemu MES
  • utrzymanie i konfiguracja systemu
  • wdrażanie nowych funkcji rozszerzających standardy MES
  • doradztwo w zakresie technicznego wdrożenia optymalizacji i cyfryzacji procesów w obszarach produkcji i logistyki
  • przejęcie odpowiedzialności za obsługę IT systemów MES lub produkcyjnych
  • udział w pracach zespołów projektowych przy wdrażaniu nowych technologii, platform produktów, linii montażowych

Twój profil

  • bardzo dobra znajomość procesów produkcyjnych i/lub logistycznych
  • doświadczenie w konfiguracji systemów MES w firmach produkcyjnych lub podobnych branżach będzie zaletą
  • podstawowa wiedza z zakresu metod Lean Manufacturing, hali produkcyjnej oraz KPI w obszarach produkcji i logistyki
  • doświadczenie w zwinnej współpracy i pracy przy tego typu projektach
  • dobra znajomość narzędzi M365 (Excel, PowerPoint, Teams) oraz Azure DevOps
  • wysoka znajomość języka polskiego i angielskiego, idealnie znajomość języka niemieckiego
  • znajomość IIoT, sterowania maszynami i związanej z nimi architektury IT będzie dodatkowym atutem
  • podstawowa wiedza i zrozumienie SAP na poziomie użytkownika, w idealnym przypadku doświadczenie na kluczowym stanowisku użytkownika

Mile widziane

  • znajomość łączenia maszyn np. poprzez OPC-UA, MQTT, itp.
  • znajomość sieci IT i OT
  • umiejętność programowania w środowisku maszynowym lub interfejsowym.

Oferujemy

  • rozwój zawodowy w strukturach międzynarodowych, współpraca z zagranicznymi kontrahentami
  • ambitne i odpowiedzialne projekty w obszarze produkcji i IT
  • atrakcyjna merytorycznie praca w miłym i doświadczonym zespole
  • dobrze zaplanowany onboarding - będziesz czuł/a się zaopiekowany/a od pierwszego dnia pracy :)
  • wszystkie niezbędne narzędzia pracy, systemy ERP, nowe technologie optymalizujące procesy
  • Akademia Roto - profesjonalna platforma z ofertą szkoleń gwarantująca rozwój osobisty i zawodowy
  • kursy językowe na różnych poziomach dostępne na platformie językowej, zajęcia z native speakerami
  • prywatna opieka medyczna
  • karta Medicover Sport
  • praca hybrydowa
  • elastyczny czas pracy

Chcesz rozwijać swoje umiejętności IT w nowoczesnym obszarze produkcji?

Czekamy na Twoje atuty, które Ciebie odróżniają od innych tak jak i my odróżniamy się naszymi zasadami Roto. Tą oraz inne oferty pracy znajdziesz na naszym portalu pracy:
www.jobs.roto-frank.com, jeśli masz pytania zadzwoń 696 758 317

Roto Okna Dachowe Sp. z o. o.
Human Resources
ul. Lubelska 104
21-100 Lubartów
www.roto-frank.com